הדברה
מי אני?
הדברה ירוקה
טיפים
הדברת מזיקים
הדברת נמלים
הדברת עכברים
הדברת חולדות
הדברת פרעושים
הדברת ג´וקים / תיקנים
הדברת חרקים
הדברת קרציות
הדברת צרעות
הדברת כיני יונים
הדברת טרמיטים
הדברת יתושים
הדברה

הדברת ג´וקים / תיקנים

הדברת תיקנים – לקיץ רגוע ונעים


תיקן (ג'וק בשפת הרחוב) הם חרקים המכונים "בעלי גלגול חסר" כלומר חרקים המתפתחים ישירות מביצה. לאחר ההזדווגות מטילה הנקבה את ביציה לתוך תיק (על שמו ניתן לה השם "תיקן"). את התיק היא מניחה בסביבה בה יש מזון. תיקן ממוצע חי כ- 15 חודשים.

התיקנים הם אוכלי כל. משמע הם יכולים להסתדר עם כל דבר. העדיפות שלהם היא למזון, אבל גם כריכות של ספרים וטפטים בקירות הם מבחינתם מזון ראוי, במקרה של מחסור. יחד עם כל אלה, חשוב לדעת שהתיקן יכול לשרוד גם שלושה חודשים תמימים בלא מזון או מים, ובטמפרטורות נמוכות באופן קיצוני. כושר ההישרדות של התיקן הוא פשוט מדהים.

מעבר לכל אלה, התיקן ניזון במקרים רבים גם מצואת אדם, צואת בעלי חיים והצואה שלו עצמו. אם להוסיף לכך גם את העובדה שהתיקן חי באזורים בהם יש אשפה מרובה או בתוך צנרת הביוב המספקת לו מזון, מים ולחות כמו גם טמפרטורה נאותה, ברור מאליו הנזק שנוכחותו עלולה לגרום.

התיקן ניזון משאריות מזון כמו גם ממזון שאוחסן שלא כהלכה בכלים או בשקיות לא אטומים. אבל הדבר הגרוע יותר הוא שהתיקן מפריש את צואתו על המזון שהוא אוכל. כיון שהתיקן חי במקומות מזוהמים, הוא כבר נושא על גופו את הזוהמה והמחלות. סלמונלה; דיזנטריה; מחלות קיבה; ואלרגיות מסוגים שונים.

פעולות למניעת הגעת התיקנים:
קיימות מספר פעולות שיש לנקוט לפני שמבצעים הדברת תיקנים, כל הפעולות האלה קשורות להיגיינה: ראשית, יש לסתום ולאטום סדקים בקירות, בפנלים או במקומות המובילים לצינורות הביוב. שנית, יש לסתום דליפות בברזים, אם קיימות. דבר נוסף שיש לעשות הוא אטימת שקיות האשפה ורחיצת הכלים המלוכלכים באופן מיידי. פעולות אלה יובילו להפחתה משמעותית בכמות התיקנים. כמו כן, יש לסרוק ולנקות היטב את שקיות ההטלה של נקבת התיקן.

אם כל אלו לא עזרו ועדיין ישנם תיקנים בבית...

זה הזמן להתקשר אליי- 052-3835133

דף הביתהדפסהמפת האתר