הדברה
מי אני?
הדברה ירוקה
טיפים
הדברת מזיקים
הדברת נמלים
הדברת עכברים
הדברת חולדות
הדברת פרעושים
הדברת ג´וקים / תיקנים
הדברת חרקים
הדברת קרציות
הדברת צרעות
הדברת כיני יונים
הדברת טרמיטים
הדברת יתושים
הדברה

הדברת חרקים

הדברת חרקים – מתי להדביר? באיזו שיטה?
הדברת חרקים – מתי להדביר? באיזו שיטה?

לבני האדם יש יחס מורכב לחרקים. מחד גיסא ישנם חרקים שכולם אוהבים לאהוב, דוגמת הפרפרים או הדבורים. מאידך ישנם חרקים אחרים שהם סמל הגועל, דוגמת התיקנים למשל. אלה ראויים לטיפוח בעוד האחרים ראויים להדברה. נמלים הן סמל החריצות, אבל בעת הצורך מדבירים אותן. לא הדימוי הוא שקובע, אלא מידת הנזק שחרקים מסוימים עלולים להסב לבני האדם, הן באזורים כפריים והן בעיר.
כל פעולה של הדברת חרקים צריכה להישקל לגופה בהתאם לנזק שעלול לגרום אותו חרק המיועד להדברה.

מהי הדברה?

הדברה היא חיסול נגע כלשהו של חרקים באזור מסוים, בין אם עירוני או כפרי. כיון שחרקים מתרבים במהירות יחסית, על פעולת ההדברה להיות מבוצעת במהירות וביעילות ואין למתוח אותה על פני זמן ארוך, על מנת שלא לאפשר לחרקים אפשרות להתפתח ולהתרבות. מומלץ לבצע הדברה פעם בשנה על מנת למנוע מחרקים ביקורים חוזרים בביתכם.

סוגי הדברה:

הדברה ביולוגית: הכוונה לשימוש בזן אחר או בעל חי אחר לביצוע הדברה. למשל, סוגים מסוימים של דגים אוכלים את זחלי היתושים ומונעים מהם להתפתח. היתרונות בשיטה זו הם ברורים: אין פגיעה בסביבה ואין פיזור רעלים.

הדברה כימית: כאן מדובר בשימוש בכימיקלים שונים לשם הדברת חרקים. הסכנה בהדברה כזו היא פגיעה עקיפה בחרקים אחרים, ידידותיים דווקא. שכן הכימיקלים שבהם מדובר הם רעלים, שלוקח להם זמן רב להתפרק. היתרון בהדברה כזו היא התוצאות הטובות הכמעט מובטחות באמצעותה.

כימיקלים ידידותיים לסביבה: ישנה אפשרות להשתמש בכימיקלים המתפרקים במהירות ומפחיתים בדרך זו את הנזק הסביבתי.

כמה טיפים לפני שמדבירים:

על מנת להימנע מהצורך בהדברה, בעיקר באזורים עירוניים, ניתן לנקוט במספר פעולות פשוטות: בראש וראשונה – איטום מוחלט של הבית ושל כל הדרכים האפשריות לכניסת חרקים: סדקים בקירות, פתחים, צינורות ביוב שאינם אטומים וכיוצא באלה. כמו כן אי השארת כלים מלוכלכים ואריזת מוצרי מזון רק באריזות אטומות הם שני אמצעים נוספים שימנעו מהחרקים מזון שאותו הם צריכים, מה שימנע מהם את השהות בבית. הדברת חרקים היא רק המוצא האחרון.

זה הזמן להתקשר אליי- 052-3835133

דף הביתהדפסהמפת האתר