הדברה
מי אני?
הדברה ירוקה
טיפים
הדברת מזיקים
הדברת נמלים
הדברת עכברים
הדברת חולדות
הדברת פרעושים
הדברת ג´וקים / תיקנים
הדברת חרקים
הדברת קרציות
הדברת צרעות
הדברת כיני יונים
הדברת טרמיטים
הדברת יתושים
הדברה

הדברת טרמיטים

הדברת טרמיטים ופעילות מונעת

הטרמיטים הינם חרקים קטנים וחיוורים, חסרי עיניים וחסרי כנפיים. חרקים אלה ניזונים מכרסום עץ ומעכלים את התאית במהירות ויעילות. קן טרמיטים יכול למנות מיליוני חרקים, אשר יכולים לגרום לבתים, ובעיקר לבתי עץ או לבתים המכילים חלקי עץ במבנה שלהם, נזקים חמורים מאד. ידועים לא מעט מקרים שהיה הכרח להרוס בתים שהיסודות שלהם נפגעו בצורה חמורה על ידי טרמיטים.

הדרך היחידה לבצע הדברת טרמיטים היא לחסל את המלכה ואת בן זוגה, שבניגוד למקובל אצל חרקים, נשאר לצד בת זוגו ומפרה אותה מדי כמה ימים. פגיעה במלכה ובן זוגה מחסלת את הקן. לצורך זה משתמשים מדבירים מקצועיים בשיטות שונות ובסוגים שונים של חומרי הדברה, עד שמגיעים לתוצאות הרצויות.

לא ניתן לבצע את ההדברה באופן עצמאי. הדברת טרמיטים היא קשה לביצוע אפילו למדבירים מקצועיים, שלא לדבר על חובבנים. צריך לדעת בדיוק היכן לקדוח את החורים בקרבת קירות הבית על מנת לנסות ולהגיע לקן הטרמיטים, שלעיתים הוא יכול להימצא עד חמישה מטרים מתחת לאדמה. כדאי לבצע הדברה גם כשרואים סימנים ראשונים לנגע, כיון שסביר מאד להניח שזהו רק קצה הקרחון. הטרמיטים אוכלים את יסודות הבית מלמטה למעלה ולא ההיפך.

דרכי מניעה:

אנשים הגרים בבתים צמודי קרקע ושמעו על התקפת טרמיטים אצל אחד השכנים, חייבים לבצע פעילות מונעת. מהותה של הפעילות הזו היא פיזור חומרי הדברה במקומות מסוימים בקרבת הבית בהנחייתו של מדביר מקצועי. אי ביצוע הפעולה יגרום במידה רבה של ודאות להגעתם גם לבתים הסמוכים.

בניגוד למה שמקובל לחשוב, חיסול מוחלט של קן טרמיטים הוא אפשרי, באמצעות שימוש בטכניקות הנכונות. כמו כן יש להקפיד ולבנות אך ורק בעזרת עצים שעברו טיפול נגד טרמיטים, כיון שאלה חשופים הרבה פחות לפגיעת המזיק הזה.

לעיתים יכולה הדברת טרמיטים להימשך על פני מספר פעולות הדברה. הסיבות לכך יכולות להיות אי מציאת הקן ולפיכך מניעת החיסול שלו, כמו גם העובדה שלעיתים טרמיטים במקום מסויים אינם מגלים רגישות לחומרי ההדברה, מה שמחייב את המדביר לשנות את החומר עד להגעה לתוצאות הרצויות.

זה הזמן להתקשר אליי- 052-3835133
 

דף הביתהדפסהמפת האתר