הדברה
מי אני?
הדברה ירוקה
טיפים
הדברת מזיקים
הדברת נמלים
הדברת עכברים
הדברת חולדות
הדברת פרעושים
הדברת ג´וקים / תיקנים
הדברת חרקים
הדברת קרציות
הדברת צרעות
הדברת כיני יונים
הדברת טרמיטים
הדברת יתושים
הדברה

הדברת יתושים

הדברת יתושים – מדוע היא כה חשובה?

בישראל יותר מ- 40 מיני יתושים אשר המשותף לכולם הוא היכולת להטריד את שלוותינו בין אם ע"י עקיצותיהם הכואבות והמגרדות ובין אם ע"י רעש הזמזום באוזניים אשר גורם לנו לחלחלה וצמרמורות אשר בלתי ניתנים להתעלמות. הדברת יתושים מתבצעת באופן יזום ע"י המדינה ובצורה ממוקדת באופן פרטי. ומלבד אי הנעימות, האם ישנן סיבות מהותיות מדוע חשוב כל כך להדביר יתושים?

החשיבות הבריאותית

כולנו מכירים את התופעה של לילות ארוכים עמוסי גירודים והתחמקות אל מתחת לשמיכה מפני זמזום היתושים באוזניים. כאשר תופעה זו מתרחשת בחורף מדובר ברע במיעוטו אך בקיץ התופעה מחמירה ומפרה את השקט שבשינה שלנו. הדברת יתושים חשובה מאוד מבחינה בריאותית במיוחד בגלל הסיבות הבאת :

• העברת מחלות – נקבת היתוש היא זו אשר מבצעת את העקיצות בפועל כאשר היא ניזונה מדם הנעקצים ועלולה להעביר מחלות כגון מלריה וקדחת הנילוס המערבית גם במדינות כמו ישראל. ראוי לציין יתוש בשם נמר אסייתי אשר הגיע אלינו מארצות רחוקות ומסוגל להעביר גם מחלות מסוכנות נוספות כגון דנגי וצ'יקונגוניה.

• גירויים וגירודים – נקבת היתוש מחדירה מעין חדק המשמש אותה לשאיבת דם הנעקצים. על מנת לעשות כן, עליה לנטרל את מנגנוני הקרישה הטבעיים של הגוף באופן מקומי וזאת ע"י הפרשת רוק עם חלבונים מעכבי קרישה אשר מפעילים את המערכת החיסונית שלנו וגורמים לגירוד שכולנו מכירים. ילדים ותינוקות אשר אינם יכולים להתעלם מהגירוד עלולים לפצוע את העור בגירודים חוזרים ונשנים ובכך סוללים את הדרך לקראת זיהום חיידקי אשר יכול להסתכם באשפוז בבית חולים.

 הפרת שלוות השינה – האדם הינו יצור סתגלן אשר מתמודד היטב עם מזיקים אך ההתמודדות ארוכת הימים (והלילות) עם מתקפת יתושים עלולה להביא למחסור בשעות שינה, דבר אשר עלול לפגוע בנו לרעה באופן מסוכן בזמן נהיגה ובשעת עבודה עם כלים מסוכנים אשר דורשים ריכוז.

הדברת יתושים חשובה במיוחד לשם שמירה על בריאותכם. אם הנכם סובלים בביתכם מאינפלציה חדה של נוכחות יתושים, מומלץ לכם לפנות אל מדביר מוסמך ולטפל בתופעה ומוטב שעה אחת קודם למען בריאותכם ובריאות בני משפחתכם.

זה הזמן להתקשר אליי- 052-3835133

 

דף הביתהדפסהמפת האתר