הדברה
מי אני?
הדברה ירוקה
טיפים
הדברת מזיקים
הדברת נמלים
הדברת עכברים
הדברת חולדות
הדברת פרעושים
הדברת ג´וקים / תיקנים
הדברת חרקים
הדברת קרציות
הדברת צרעות
הדברת כיני יונים
הדברת טרמיטים
הדברת יתושים
הדברה

הדברת כיני יונים

הדברת כיני יונים – חשובה למשפחה ולילדים
הדברת כיני יונים – חשובה למשפחה ולילדים


כינים הן חרקים טפילים הניזונים ממציצת דמם של הפונדקאים עליהם הם חיים. הכינים הן בעלות גלגול חסר – משמע חרקים שאינם הופכים לגולם אלא משילים את עורם בשלבים השונים של חייהם.

להלן מספר עובדות חשובות על כינים בכלל וכיני יונים בפרט:

- ישנם כארבע מאות מינים שונים של כינים. בדרך כלל נטפלת כינה מסוימת לסוג מסוים של יונק או עוף. עם זאת באין ברירה אחרת הן תיטפלנה לכל יונק אחר.
- עקיצת הכינים כשלעצמה מטרידה אך איננה מזיקה. הסכנה בכינים היא העברת מחלות באמצעות הרוק שלהן.
- כיני יונים נמצאות מתחת לכנפי הציפורים בדרך כלל. לכן בנחיתה של יונה נגועה על אדן החלון עשויות ליפול ממנה כינים אל תוך הבית. היונים גם בולעות כינים כאלה, ולפיכך גם הלשלשת שלהן עלולה להכיל כיני יונים.
- אם נתגלו כינים של יונים אצל אחד מבני המשפחה חייבים כל בני המשפחה להיבדק ולהיוועץ ברופא באשר להמשך הטיפול בבני המשפחה הנגועים.

מניעה:

מניעת כינים של יונים מתחילה במניעת הימצאותן של יונים בסביבות הבית: על גג הבית, על או בסביבות המזגן, על אדני החלונות או בסביבות המרפסת. ביצי הכינים מוטלות לעיתים קרובות בתוך קיני היונים, ואם בעת הבקיעה היונים אינם שם יחלו הכינים לטפס על קירות הבית במטרה למצוא פונדקאי. כיון שיונה היא ציפור הנאמנה למקום חייבת הרחקת היונים מהבית להיות תמידית, אחרת הן תחזורנה ואיתן הכינים.

הדברה:

לעיתים הרחקת היונים לא מצליחה מייד או שלא בוצעה בזמן ואותרה נוכחותן של כינים. במקרים כאלה מומלץ לבצע הדברת כיני יונים על ידי מדביר מנוסה ומקצועי. המדביר יגיע, יזהה את האזורים הנגועים או את האזורים שיש להם פוטנציאל להיות נגועים וירסס אותם בחומר הדברה. חומר ההדברה הוא קטלני לכינים אבל בעל רעילות נמוכה לבני אדם וחיות מחמד.
בגדים ומצעים החשודים כנגועים בכיני יונים או בביצי כינים יש לרחוץ היטב ולסגור בתוך שקית אטומה לאוויר, כך שאם קיימות שם ביצי כינים תימנע בקיעתן והן ימותו.
.

זה הזמן להתקשר אליי- 052-3835133

דף הביתהדפסהמפת האתר