הדברה
מי אני?
הדברה ירוקה
טיפים
הדברת מזיקים
הדברת נמלים
הדברת עכברים
הדברת חולדות
הדברת פרעושים
הדברת ג´וקים / תיקנים
הדברת חרקים
הדברת קרציות
הדברת צרעות
הדברת כיני יונים
הדברת טרמיטים
הדברת יתושים
הדברה

הדברת נמלים

נמלים – נזקי נמלים ואיך מבצעים הדברת נמלים

 

הנמלה היא אחד החרקים החכמים ביותר הקיימים על פני כדור הארץ. ישנם כמה דברים המייחדים נמלים מכל חרק אחר: ראשית, הנמלים חיות במושבות, בדומה לדבורים. אבל שלא כמו הדבורים, הנמלים בדרך כלל אוכלות וניזונות מסוגי המזון השונים שמציע להן מקום המגורים שלהם.

נמלים הן גם חרק שמסוגל ללמוד. לפיכך, כשנמלה אחת מוצאת מקור מזון איכותי חדש היא תסמן את הדרך אליו בעקבות ריח שלא ניתן להסיר. ככל שיגדל מספר הנמלים העוברות בדרך הזו כך היא תיהפך לברורה יותר. מעבר ליכולת הלימוד העצמית ידוע כיום כי נמלה מסוגלת ללמד נמלה צעירה וחסרת ניסיון את הדרך שעליה לעבור. כשחוסמים מסלול גישה לאוכל יש בכוחן של הנמלים למצוא מסלול חלופי. לכן הדברת נמלים איננה רק הריגת הנמלים הנמצאות בדרך וחסימת מסלול ההליכה שלהן. חשובה גם אטימת מקור המזון מצד אחד והשמדת קן הנמלים בכל האמצעים מאידך.

 

נמלים יכולות במקרים רבים לגרום לנזקים לא מעטים, בעיקר לגני נוי ומדשאות. אם הן חיות מתחת למדשאה הן חופרות את התלוליות שלהן מתחת לה ואוכלות את שרשי הדשא במסלול ההליכה שלהן. בתוך זמן קצר נוצרת קרחת דשא לאורך מסלול ההליכה שלהן. ואולם על מנת לעשות צדק עם הנמלים, כדאי לציין שבמקרים רבים הפעולה הזו היא דווקא מועילה, כיון שהנמלה מאווררת את שרשי הצמח ומסלקות חומרים אורגניים מיוצרים.

 

ההדברה

הדברת נמלים מבצעים בראש וראשונה על ידי ניקיון סביבתי וחסימת כל דרכי הגישה לאזורים בהם יש מזון. כמו כן חייבים לאחסן מזון כשהוא עטוף ומוגן. מעבר לכך יש למצוא את קן הנמלים ולהשמיד אותו ולדאוג לכך שהמלכה תמות. ההשמדה מבוצעת לעיתים על ידי חומרים רעילים אשר הם ידידותיים לסביבה. עד לפני כמה שנים ניתן היה להשתמש בחומרים זרחניים להדברה ואולם נוכח הנזק הסביבתי הרב שהם גרמו נאסר להשתמש בחומרים כאלה בישראל. נמלים מדבירים, אם כן, בעזרת ניקיון מוחלט והדברה ירוקה. ניתן גם לפזר חומרים רעילים באופן שהנמלים תשאנה אותו לקן, שם תאכלנה אותו הן הפועלות והן המלכה והחומר יביא למותן.

 

זה הזמן להתקשר אליי- 052-3835133

 

 

דף הביתהדפסהמפת האתר