הדברה
מי אני?
הדברה ירוקה
טיפים
הדברת מזיקים
הדברת נמלים
הדברת עכברים
הדברת חולדות
הדברת פרעושים
הדברת ג´וקים / תיקנים
הדברת חרקים
הדברת קרציות
הדברת צרעות
הדברת כיני יונים
הדברת טרמיטים
הדברת יתושים
הדברה

הדברת עכברים

הדברת עכברים ושיטות אחרות

עכברים הם אחד ממיני היונקים הקטנים. מקורם של העכברים באסיה ואירופה, אבל הם הועברו לשאר חלקי העולם על ידי אותם אנשים שגילו יבשות וארצות חדשות בתוך הספינות שבהן שטו. כיון שעכברים הם סתגלנים מאד, הם הסתגלו למקומות החדשים ונהפכו לבני בית. עכברים יכולים לחיות באזורים אקלימיים שונים.

למרות שאחדים מגיבורי הילדות של כולנו הם עכברים ולא מעט סרטי אנימציה נעשו עליהם, העכברים הם אחד מהמינים המזיקים ביותר המוכרים כיום. הם מזיקים לבתים, לרכוש וליבולים חקלאיים ובנוסף לאלה משמשים נשאים למחלות.
רבות מהמגפות הקטלניות ביותר בהיסטוריה הועברו ממקום למקום על ידי עכברים וחולדות. הדברת עכברים ומזיקים אחרים הינה, לפיכך, אחת הבעיות החשובות שצריך לטפל בהן, ואם אפשר – באופן קבוע ורציף.

הנזקים שגורמים עכברים נגזרים מתכונותיהם הטבעיות: עכברים הם מכרסמים, ואינם בוחלים בדבר: חוטי חשמל וטלפון, עצים, גדרות קירות ומה לא. לא משנה סוג החומר – עכבר יכול לכרסם אותו. לא מעט נזקים לצנרת מים, חשמל או טלפון נגרמו על ידי עכברים, נזקים שהתיקון שלהם עלה בזמן, בעוגמת נפש ובממון רב. נזק נוסף שלהם הוא כרסום מזון, הן בצורתו הגולמית (חיטה, ירקות ועוד) והן מוצרי מזון שונים המונחים במזווה. גם קור קיצוני איננו מרתיע אותם והם הצליחו לגרום נזקים גם למזון שהונח בהקפאה.

נושא הדברת עכברים נחקר ונעשתה בו התקדמות גדולה. ראשית התברר שעכברים חכמים ולומדים במהירות, מה שעושה מלכודות לבלתי יעילות בתוך זמן קצר. מרגע שאחד מהם נלכד, ימנעו כולם ממלכודות. שנית, התברר שאיטום איכותי וטיפולי תחזוקה תקופתיים מונעים נזק מצטבר מחד ובניית מקום מסתור קבוע לעכברים מאידך.

המושג הדברה יכול להטעות. אין "זבנג וגמרנו", אלא הטיפולים חייבים להיות קבועים בכל פרק זמן נתון.
חשוב להדגיש נקודה נוספת, שהיא החשובה באמת: הדברה שהוזמנה מאוחר מדיי תפתור אמנם את הבעיה אבל תארך זמן רב. הדברה שהוזמנה בעוד מועד תחסל את הבעיה במהירות וביעילות.

זה הזמן להתקשר אליי- 052-3835133

דף הביתהדפסהמפת האתר