הדברה
מי אני?
הדברה ירוקה
טיפים
הדברת מזיקים
הדברת נמלים
הדברת עכברים
הדברת חולדות
הדברת פרעושים
הדברת ג´וקים / תיקנים
הדברת חרקים
הדברת קרציות
הדברת צרעות
הדברת כיני יונים
הדברת טרמיטים
הדברת יתושים
הדברה

הדברת צרעות

הדברת צרעות – להיפטר מהנזק
הדברת צרעות – להיפטר מהנזק

הצרעה היא אחת הקבוצות בסדרת הדבוראים והן האבות הקדמונים של הדבורים. אבל בשונה מהן, הצרעה היא חרק טפילי. ישנם מינים מסוימים של צרעות שניתן לומר שהם מועילים לאדם. מינים אלה אוכלים פגרים ושאריות אבל גם צדים חרקים רבים. צרעות ממינים מועילים נוספים מטילות את ביציהן בגופם של חרקים אחרים וגורמות למותם. אבל בנוסף ישנם מינים המזיקים לאדם, וכנגדם מבוצעת לעיתים קרובות הדברת צרעות.

נזקי הצרעות

ראשית, מינים מסויימים  מטילים את ביציהם בתוך רקמות צמחיות ובכך גורמים נזק לחקלאות. מינים אחרים של צרעות, בעיקר הצרעה המזרחית, גורמים נזקים לענף הכוורנות בכך שנחילי צרעות מתנפלים על קיני דבורים ומשמידים אותם.
הצרעות יכולות להקים את הקן שלהם בקרבת בני אדם, ולעיתים בקרבה גדולה מדיי: בתוך סדק בבית או בתוך ארון חשמל. אף כי הצרעות אינן תוקפות במזיד הן כן תוקפות כשהן במצוקה. עקיצות רבות של צרעות עלולות לגרום כאב רב ואפילו מוות במקרים מסוימים.


דרכים לביצוע ההדברה:

דרך אחת להדברת צרעות היא הגעה לקן וחיסול כל המלכות וכל הביצים המופרות. סוג כזה של הדברה אמור להתבצע בסוף הקיץ, לפני שמלכת הצרעות נכנסת לתרדמת החורף והקן הקיים מתחסל עד לחורף הבא. ככל שתיוותרנה פחות מלכות מופרות, כך תהיינה פחות צרעות באביב הבא. אלא שצורת ההדברה הזו מסוכנת, ולפיכך איננה מומלצת.

דרך נוספת להדברה היא ריסוס קן הצרעות בחומר רעיל באופן ישיר. הדברת צרעות מסוג זה יכולה להיות יעילה אם מיקומו של קן הצרעות ידוע ומוכר. אם המיקום של קן הצרעות לא זוהה במדוייק יש לרסס בחומרי הדברה את סביבות הבית ואת קירות הבית, על מנת למנוע את חדירת הצרעות לבית, לכל הפחות. שכן, כפי שהוזכר לעיל, צרעות מסוגים מסוימים ניזונות מפגרי חיות ודגים או משאריות ממזונם של בני האדם.

מומלץ להדביר צרעות אך ורק בעזרה וסיוע של מדביר מוסמך עם נסיון. מדביר כזה יוכל למצוא את קן הצרעות במהירות, תוך שימוש בידע המקצועי שלו. בנוסף, הדברת צרעות כרוכה בנטילת סיכון מסוים להיעקץ, סיכון שמדביר מקצועי מוכן אליו ומצויד בהתאם.

זה הזמן להתקשר אליי- 052-3835133

 

דף הביתהדפסהמפת האתר